Pánové a dámy, chlapci i děvčata přistupte blíže
a ponořte se v tajemství nabízená tímto blogem!

A jak jste si jistě všimli jsem zároveň i morčecím nadšencem. Takže pokud vás zajímá i tahle část, navštivte internetové stránky naší chovatelské stanice CHS Roztomilče!

Martin pod nátlakem

25. března 2009 v 22:18 | GGB.Calwen |  Literatura
Bouřlivé a prakticky nic neřešící internetové diskuze, sklouzávající často až k urážkám, nejsou jen českou specialitou. G.R.R. Martin nedávno čelil podobné kritice ohledně svého zpoždění s dalším dílem fantasy série Píseň Ledu a Ohně. Řadě fanoušků došla trpělivost, takže neváhali vůči autorovi použít dokonce hrubých výrazů. Na internetu proběhla rozsáhlá a poměrně ohnivá diskuze mezi Martinovými kritiky a obhájci. Neomezila se pouze na jedno ohnisko, zvláště když fórum řešící tento spor bylo již raději uzavřeno. V době osobních blogů můžete najít na stránkách jednotlivých fanoušků obsáhlé příspěvky, které se tomuto problému důkladně věnují.
Jak jistě víte, původně měl být cyklus pouze třídílný, postupem času se však rozrostl na plánovaných sedm svazků. Po románech Hra o Trůny, Střet Králů a Bouře Mečů se měla další část odehrávat dle vnitřní chronologie o pět let později. Autor se však při psaní pokračování rozhodl oněch pět let přece jen popsat v Hostině pro Vrány. Ani tu však nedokázal spoutat do jedné knihy. Zbývající materiál chtěl vydat o rok později pod jménem Tanec s Draky, mezitím však uplynuly více než tři roky... Martin se dnes hájí tím, že při ohlášení dalšího dílu byl příliš optimistický, hodně času mu zabraly cesty, na nichž podporoval poslední díl, mezitím se musel věnovat rovněžpopulární sérii Wild Cards (v posledních dvou letech sestavil tři nové sborníky), ale především všechen již hotový materiál přepsal a rozvržení celé série podrobil "strukturálním změnám". Nyní je Tanec s Draky ohlášen na letošní říjen a nám nezbývá než doufat, že skutečně vyjde.
Oproti minulosti si v době autorských stránek a blogů musí spisovatelé zvyknout na čtenářské reakce různého druhu. Bohužeel společnost se nejen k nim chová s čím dál větší drzostí, snad díky internetové anonymitě, i když důvodů bude jistě víc. Je samozřejmě smutné, když čtenáři musejí na další díl oblíbené série čekat řadu let. Ovšem útoky na autora situaci rozhodně nevylepší. Bohužel se obávám, že to může být v tomhle směru jen a jen horší.

Pevnost (Martin Šust)

Já nemůžu nic než souhlasit. A nejhorší na tom je, že tyhle "útočníci" kolikrát ani autorovy knihy nemají a nikdy nic nenapsali, ale budou rejpat. Spisovatelé nenechte se odradit! My věrní fanoušci si rádi počkáme a ti ostatní ať si čtou něco jinýho :)
 


Anketa

Máte rádi George R. R. Martina?

No jistě!
Ne
Neznám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
TOPlist