Pánové a dámy, chlapci i děvčata přistupte blíže
a ponořte se v tajemství nabízená tímto blogem!

A jak jste si jistě všimli jsem zároveň i morčecím nadšencem. Takže pokud vás zajímá i tahle část, navštivte internetové stránky naší chovatelské stanice CHS Roztomilče!

Slohovka na češtinu - vyprávění

7. června 2006 v 11:26 | GGB.Calwen |  Moje tvorba
Psali jsme kontrolní diktát (úryvek z příběhu) a měli jsme napsat pokračování:
Shrnutí děje:
- Vypluli jsme na Velký pátek z Porta Dominga lodí Krahujec, s posádkou šesti mužů.
- Máme nanejvýš diskrétní úkol.
- Blíží se bouře.
Brána
- Jakmile jsem se uložil na špinavou postel usnul jsem. Probudilo mě pištění krys, které se ozývalo až příliš blízko mého ucha. Vstal jsem, vystoupal na palubu a ihned jsem toho začal litovat. Obrátilo se na mě jedenáct očí. Kapitán, už tak dost děsivý, se na mě zazubil a oznámil mi, že jsme bouři úspěšně přežili. Začal vypočítávat, co budeme dělat dál. Mluvil spíše ke svým mužům, než ke mě. Nevadilo mi to, protože jsem zvracel přes zábradlí. Mořská nemoc. Co nás na téhle cestě ještě potká?
- Po nabitém prvním dni plavby přišlo nudné období. Začal jsem si psát deník, ale už 24.4. jsem přestal. Nebylo, co psát.
- Procházel jsem se zrovna po palubě, když se ozvalo: "Loď na obzoru!" Kapitán zamířil na loď své jedno oko. Chvíli ji pozoroval a pak zaklel. "Napnout plachty, někdo běžte do zadního skladu a připravte se na střet!" a po krátké odmlce dodal: "A dělejte vy líný parchanti!" Sám už někam uháněl, když si mě všimnul. "Umíte střílet?" Uměl jsem. "Trochu. Ivan to umí lépe. Ale co se děje?" Svým jedním okem si mě přeměřil. "Piráti." Běžel jsem najít Ivana. Proto jel s námi, kdyby nás přepadla konkurence. Potkal jsem ho při cestě do podpalubí. yl už po zuby ozbrojen. "Profesionál." pomyslel jsem si. "Zůstaň s Fred." Poslechl jsem a vběhl k ní do kajuty. Winnifred byla vědkyně, ale ne taková ta šílená. Byla mladá, tipuju tak 23. Hnědé vlasy lemovaly kulatý obličej. Drobnou postavu bohatě vyrovnávala chytrostí. Momentálně byla značně vyděšená. Nestihl jsem ji uklidnit tou snůškou žvástů, jak se nám nic nestane, loď se totiž prudce otřásla. "Dělo." domyslel jsem si. Sedli jsme si s Fred a čekali, občas se otřásli při příliš velké ráně. Najednou vše přestalo, ztichlo a zčernalo...
- "Probouzí se." uslyšel jsem ženský hlas. Otevřel jsem oči. Ležel jsem na nemocničním lůžku. Bylo mi to tu povědomí. "Co...?" Nestihl jsem dopovědět. Podala mi noviny, a tak jsem četl:
Ztroskotanec přece jen ztroskotal... a stálo to osm životů
John W. Grint, známý svými šílenými teoriemi, vyplul na Velký pátek (11.4.) s osmičlennou posádkou z Porta Dominga. Osm lidí se hnalo za jeho nepodloženými objevy a zbytečně přisli o život. Mezi nimi i Winnifred Carolová, známá...

- Znechuceně jsem odhodil noviny. "Nepodložené objevy?! V každé kultuře existovaly záznamy o bráně mezi naším světem a světem bohů. Tolik národů se přece nemohlo mýlit, nemohly si to vymyslet, nemohly se shodnout na místě, kde by brána měla být!" Na toho Ztroskotance už si zvykl, ale nesnášel, když si dělali legraci z jeho objevů. Až po chvíli si uvědomil, co dál četl. "Všichni jsou mrtví?! Co se stalo a jak jsem se sem dostal?" Kolem prošla sestra. "V pondělí vás pustíme domů." "A to je kolikátého?" Pousmála se. "21.4."
- Až po několika týdnech jsem si uvědomil, že je to nesmysl. Nemohlo to být pondělí 21. dubna, prostě nemohlo! "Asi jsem se definitivně zbláznil, To budou mít pisálci radost."
- Vzdal jsem se svého místa v Institutu a stáhl se do ústraní. Jen v jedné věci měli novináři pravdu. Zemřelo kvůli mě osm lidí, to jsem nemohl popřít. Napsal jsem knihu o svých teoriích. Snad na ně jednou někdo naváže, jednou budou užitečné. Vím, že brána existuje, ale možná je dobře, že ji zatím nikdo nenašel. Možná, jednou... Ale jedno je jisté, já to nebudu. Neodvažuji se vydat na další výpravu, nechci mít na svědomí další životy.
 


Anketa

Klasické známkování

1
2
3
4
5
horší

Komentáře

1 arkill arkill | 5. dubna 2009 v 15:18 | Reagovat

Moc pekny vypraveni, zaujalo me to.

2 Calwen Calwen | 6. dubna 2009 v 21:05 | Reagovat

arkill: tak to jsem moc ráda, že aspoň někoho :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
TOPlist