Pánové a dámy, chlapci i děvčata přistupte blíže
a ponořte se v tajemství nabízená tímto blogem!

A jak jste si jistě všimli jsem zároveň i morčecím nadšencem. Takže pokud vás zajímá i tahle část, navštivte internetové stránky naší chovatelské stanice CHS Roztomilče!

Popis na češtinu

1. června 2006 v 17:47 | GGB.Calwen |  Moje tvorba
Tak tohle jsem nepsala já, ale můj spolužák Víťa Pokorný. Mě se to ale moc líbí - taky dostal jedničku!
Popis
Sedím ve svém pokoji za psacím stolem a křečovitě svírám domácí sešit z matematiky. Zrakem propaluji papír a mozkové závity se mi námahou zavařují. Ještě několik minut budu zírat, pak se půjdu oběsit. Papír ale nečekaně vzplál a já koukám na strašný obraz toho, co se děje venku.
Je odpoledne. Chuchvalce mraků tvarů a larev a červů obklopují celé naše město. Obloha barvy zvratků svírá vnitřnosti. Několik paprsků slunce pronikajících oblohou se nápadně podobá ohnivým mečům archanděla Gabriela. Olověné kapky buší do všech oken a ta umrlčí symfonie ničí duši i mysl. Mezi panelovými domy na našem sídlišti zmateně pobíhá množství harantů a učitelek. Caparti mají bílé čepice, které z dálky vypadají jako vybělené lebky. Zpod nich jim vykukují klubka hustých tmavých vlasů. Ty se v dešti svíjí jako zmije. Po zdevastovaných silnicích se valí proudy bláta a hroudy hlíny. Brouci, žížaly a slimáci lezou po celém městě. Mezi paneláky se povaluje několik mrtvých myší a ptáků. Většina z nich čumí do nebe, jako by čekali ještě teď nějakou spásu. Zrezlá škodovka se prohnala ulicí a přejela prašivého psa. Jednotlivé paneláky i stromy mezi nimi se povážlivě přibližují a každým okamžikem jsou větší, větší, větší! Už otevírají chřtány, já jen čekám, kdy mě ta změť železobetonu a mokrého jehličí pohltí navždy. Za paneláky se valí řeka. Na obzoru se pod nátlakem deště hroutí továrny a lidé šílí bolestí, protože jim olovo proráží hlavy přímo na cestě z práce.
Hrůzou jsem se sesunul pod stůl, hlavou jsem se praštil o roh. Jsem mrtev. A vida! Ušetřil jsem za provaz.
 


Anketa


Komentáře

1 Mya 1992 Mya 1992 | 20. prosince 2006 v 13:58 | Reagovat

dost dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 GGB.Calwen GGB.Calwen | E-mail | 20. prosince 2006 v 14:32 | Reagovat

Mya: Děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
TOPlist